sportdata.gr:
sportdata.gr
Menu Guide - Είστε εδώ:
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ->
EUROPA LEAGUE ->
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ->
Β' Προκριματικός Γύρος

EUROPA LEAGUE

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Πρόγραμμα και αποτελέσματα της 2ης προκριματικής φάσης του Γιουρόπα Λιγκ 2017 / 2018

Μετά τον Β' Προκριματικό Γύρο, ακολουθεί ο Γ' Προκριματικός Γύρος. Οι ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί εκεί είναι οι εξής: Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία), Φράιμπουργκ (Γερμανία), Έβερτον (Αγγλία), Μίλαν (Ιταλία), Μαρσέιγ (Γαλλία), Μπορντό (Γαλλία), Μπράγκα (Πορτογαλία), Μαρίτιμο (Πορτογαλία), Ζενίτ (Ρωσία), Κράσνονταρ (Ρωσία), Γάνδη (Βέλγιο), Οστάνδη (Βέλγιο), Ολιμπίκ Ντόνετσκ (Ουκρανία), Ολεξάντρια (Ουκρανία), ΠΑΟΚ (Ελλάδα), Παναθηναϊκός (Ελλάδα), Αϊντχόφεν (Ολλανδία), Φενέρμπαχτσε (Τουρκία), Σιόν (Ελβετία), Σπάρτα Πράγας (Τσεχία), Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Ουνιβερσιτατέα Κράιοβα (Ρουμανία), Αούστρια Βιένης (Αυστρία), Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) και Άρκα Γκντίνια (Πολωνία).

Β' ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (13/7/2017 & 20/7/2017) Α' Β'
ΤΡΕΝΤΣΙΝ (SVK) ΜΠΝΕΪ ΓΕΧΟΥΝΤΑ (ISR) 1-1 0-2
ΜΠΕΪΤΑΡ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ (ISR) ΜΠΟΤΕΦ ΠΛΟΒΝΤΙΦ (ISR) 1-1 0-4
ΖΕΛΙΕΖΝΙΤΣΑΡ (BIH) ΑΙΚ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗΣ (SWE) 0-0 0-2
ΧΑΟΥΓΚΕΣΟΥΝΤ (NOR) ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ (POL) 3-2 0-2
ΚΟΡΚ ΣΙΤΙ (IRL) ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (CYP) 0-1 0-1
ΡΑΜΠΟΤΝΙΤΣΚΙ (FYR) ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ (BLR) 1-1 0-3
ΚΑΪΡΑΤ (KAZ) ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ (ALB) 1-1 0-2
ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ (SWE) ΤΡΑΚΑΪ (LTU) 2-1 1-2 (4-5 πεν.)
ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ (SVK) ΛΙΝΓΚΜΠΙ (DEN) 0-1 1-2
ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ISR) ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ (ISL) 3-1 2-0
ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ (HUN) ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ (DEN) 2-4 1-3
ΙΝΤΕΡ ΜΠΑΚΟΥ (AZE) ΦΟΛΑ ΕΣ (LUX) 1-0 1-4
ΛΙΕΠΑΓΙΑ (LVA) ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (LTU) 0-2 1-0
ΒΑΝΤΟΥΖ (LIE) ΟΝΤ ΓΚΡΕΝΛΑΝΤ (NOR) 0-1 0-1
ΣΚΕΝΤΙΑ (FYR) ΕΛΣΙΝΚΙ (FIN) 3-1 1-1
ΒΑΛΟΥΡ (ISL) ΝΤΟΜΖΑΛΕ (SVN) 1-2 2-3
ΙΡΤΙΣ (KAZ) ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (SRB) 1-1 0-2
ΠΡΟΓΚΡΕΣ (LUX) ΑΕΛ (CYP) 0-1 1-2
ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ (EST) ΒΙΝΤΕΟΤΟΝ (HUN) 0-3 1-1
ΟΣΙΓΕΚ (CRO) ΛΟΥΚΕΡΝΗ (SUI) 2-0 1-2
ΚΑΜΠΑΛΑ (AZE) ΓΙΑΓΚΙΕΛΟΝΙΑ (POL) 1-1 2-0
ΡΟΥΖΟΜΠΕΡΟΚ (SVK) ΜΠΡΑΝ (NOR) 0-1 2-0
ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ (AUT) ΜΛΑΝΤΟΣΤ ΠΟΝΤΓΚΟΡΙΤΣΑ (MNE) 0-1 3-0
ΒΑΛΕΤΑ (NED) ΟΥΤΡΕΧΤΗ (NED) 0-0 1-3
ΑΛΤΑΧ (AUT) ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ (BLR) 1-1 3-0
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (SCO) ΣΙΡΟΚΙ (BIH) 1-1 2-0
ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ (IRL) ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΦ (CZE) 2-3 0-2
ΑΣΤΡΑ ΤΖΙΟΥΡΤΖΙΟΥ (ROU) ΖΙΡΑ (AZE) 3-1 0-0
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (GRE) ΓΚΟΡΙΤΣΑ (SVN) 2-0 3-2
ΧΑΪΝΤΟΥΚ ΣΠΛΙΤ (CRO) ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ (BUL) 1-0 2-1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ (CYP) ΖΑΡΙΑ (MDA) 3-0 2-1
ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ (DEN) ΒΑΣΑ (FIN) 2-0 1-2
ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ (SWE) ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ (TUR) 2-0 1-1