sportdata.gr:
sportdata.gr
Menu Guide - Είστε εδώ:
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ->
EUROPA LEAGUE ->
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ->
Α' Προκριματικός Γύρος

EUROPA LEAGUE

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Πρόγραμμα και αποτελέσματα της 1ης προκριματικής φάσης του Γιουρόπα Λιγκ 2017 / 2018

Μετά τον Α' Προκριματικό Γύρο, ακολουθεί ο Β' Προκριματικός Γύρος. Οι ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί εκεί είναι οι εξής: Ουτρέχτη (Ολλανδία), Γαλατάσαραϊ (Τουρκία), Λουκέρνη (Ελβετία), Μλάντα Μπόλεσλαφ (Τσεχία), Πανιώνιος (Ελλάδα), Άστρα Τζιούρτζιου (Ρουμανία), Στουρμ Γκρατς (Αυστρία), Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία), Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος), Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία), Έστερσουντ (Σουηδία), Μπραν (Νορβηγία), Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ), Μπρόντμπι (Δανία), Αμπερντίν (Σκωτία) και Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν).

Α' ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (29/6/2017 & 6/7/2017) Α' Β'
ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ (ISR) ΤΙΡΑΝΑ (ALB) 2-0 3-0
ΜΛΑΝΤΟΣΤ ΛΟΥΤΣΑΝΙ (SRB) ΙΝΤΕΡ ΜΠΑΚΟΥ (AZE) 0-3 0-2
ΣΙΡΑΚ (ARM) ΓΚΟΡΙΤΣΑ (SVN) 0-2 2-2
ΣΚΕΝΤΙΑ (FYR) ΝΤΑΤΣΙΑ (MDA) 3-0 4-0
ΤΡΕΝΤΣΙΝ (SVK) ΤΟΡΠΕΝΤΟ ΚΟΥΤΑΪΣΙ (GEO) 5-1 3-0
ΚΑΪΡΑΤ (KAZ) ΑΤΛΑΝΤΑΣ (LTU) 6-0 2-1
ΤΣΙΚΟΥΡΑ (GEO) ΑΛΤΑΧ (AUT) 0-1 1-1
ΖΙΡΑ (AZE) ΝΤΙΦΕΡΝΤΑΝΖ (LUX) 2-0 2-1
ΛΕΦΣΚΙ ΣΟΦΙΑΣ (BUL) ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ (MNE) 3-1 0-0
ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ (POL) ΠΕΛΙΣΤΕΡ (FYR) 4-0 3-0
ΜΠΕΪΤΑΡ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ (ISR) ΒΑΣΑΣ (HUN) 4-3 3-0
ΦΟΛΑ ΕΣ (LUX) ΜΙΛΣΑΜΙ (MDA) 2-1 1-1
ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ (SRB) ΡΟΥΖΟΜΠΕΡΟΚ (SVK) 2-1 0-2
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ (BLR) ΡΟΥΝΑΒΙΚ (FRO) 2-1 2-0
ΣΤΙΑΡΝΑΝ (ISL) ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ (IRL) 0-1 0-1
ΟΝΤ ΓΚΡΕΝΛΑΝΤ (NOR) ΜΠΑΛΙΜΕΝΑ (NIR) 3-0 2-0
ΚΟΝΑ ΚΟΥΕΪ ΝΟΜΑΝΤΣ (WAL) ΕΛΣΙΝΚΙ (FIN) 1-0 0-3
ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ (EST) ΤΟΡΣΑΒΝ (FRO) 2-1 2-1
ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ (HUN) ΓΕΛΓΚΑΒΑ (LVA) 2-0 1-0
ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ (SWE) ΠΡΙΣΤΙΝΑ (KOS) 5-0 1-0
ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ (BLR) ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (LTU) 0-0 1-2
ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ (ISL) ΣΕΪΝΑΓΙΟΕΝ (FIN) 0-0 2-0
ΛΕΒΑΝΤΙΑ (EST) ΚΟΡΚ ΣΙΤΙ (IRL) 0-2 2-4
ΛΙΝΓΚΜΠΙ (DEN) ΜΠΑΝΓΚΟΡ (WAL) 1-0 3-0
ΚΛΑΚΣΒΙΚ (FRO) ΑΙΚ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗΣ (SWE) 0-0 0-5
ΒΑΛΕΤΑ (MLT) ΦΟΛΓΚΟΡΕ (SMR) 2-0 1-0
ΙΡΤΙΣ (KAZ) ΝΤΟΥΝΑΒ (BUL) 1-0 2-0
ΜΛΑΝΤΟΣΤ ΠΟΝΤΓΚΟΡΙΤΣΑ (MNE) ΓΚΑΝΤΖΑΣΑΡ (ARM) 1-0 3-0
ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΤΙΡΑΝΩΝ (ALB) ΜΠΟΤΕΦ ΠΛΟΒΝΤΙΦ (BUL) 1-3 0-1
ΠΙΟΥΝΙΚ (ARM) ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ (SVK) 1-4 0-5
ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (GEO) ΓΙΑΓΚΙΕΛΟΝΙΑ (POL) 0-1 0-4
ΒΙΝΤΕΟΤΟΝ (HUN) ΜΠΑΛΖΑΝ ΓΙΟΥΘΣ (MLT) 2-0 3-3
ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (SRB) ΦΛΟΡΙΑΝΑ (MLT) 3-0 3-3
ΣΑΝ ΚΟΛΟΜΑ (AND) ΟΣΙΓΕΚ (CRO) 0-2 0-4
ΤΡΕ ΠΕΝΕ (SMR) ΡΑΜΠΟΤΝΙΤΣΚΙ (FYR) 0-1 0-6
ΖΕΛΙΕΖΝΙΤΣΑΡ (BIH) ΖΕΤΑ (MNE) 1-0 2-2
ΣΕΝΤ ΤΖΟΣΕΦΣ (GIB) ΑΕΛ (CYP) 0-4 0-6
ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ (LVA) ΒΑΛΟΥΡ (ISL) 0-0 0-1
ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ (SCO) ΤΡΑΚΑΪ (LTU) 1-2 0-1
ΣΙΡΟΚΙ (BIH) ΟΡΝΤΑΜΠΑΣΙ (KAZ) 2-0 0-0
ΜΠΑΛΑ ΤΑΟΥΝ (WAL) ΒΑΝΤΟΥΖ (LIE) 1-2 0-3
ΒΑΣΑ (FIN) ΟΛΙΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠΛΙΑΝΑΣ (SVN) 1-0 1-0
ΝΤΟΜΖΑΛΕ (DEN) ΦΛΟΡΑ ΤΑΛΙΝ (EST) 2-0 3-2
ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ (SCO) ΠΡΟΓΚΡΕΣ (LUX) 1-0 0-2
ΚΡΟΥΣΕΪΝΤΕΡΣ (NIR) ΛΙΕΠΑΓΙΑ (LVA) 3-1 0-2
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (CYP) ΛΙΝΚΟΛΝ ΡΕΝΤ ΙΜΠΣ (GIB) 5-0 1-1
ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ (DEN) ΝΤΕΡΙ (IRL) 6-1 4-1
ΧΑΟΥΓΚΕΣΟΥΝΤ (NOR) ΚΟΛΕΡΕΪΝ (NIR) 7-0 0-0
ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ (ALB) ΣΕΝΤ ΤΖΟΥΛΙΑ (AND) 1-0 5-0
ΖΑΡΙΑ (MDA) ΣΑΡΑΓΕΒΟ (BIH) 2-1 1-2
(6-5 πεν.)